Az egyház bejelenti a missziók módosítását

African missionaries

A Mormon sajtószoba októberben tudósított arról, hogy Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza módosítja 421 missziójának számát, hogy jobban illeszkedjenek a világ minden részének igényeihez. Az egyház a mai napon 19 misszió esetében a területhatár módosítását, valamint öt új misszió létrehozását jelenti be. Az alábbi változtatásokat követően összesen 407 misszió lesz.

2018. júliusában a következő missziók nyílnak meg:

• Brazília Rio de Janeiro Dél
  • Elefántcsontpart Yamoussoukro
  • Nigéria Ibadan
  • Fülöp-szigetek Cabanatuan
  • Zimbabwe Bulawayo

Az egyház továbbá a következő 19 misszió területhatárait módosítja, és olvasztja őket egybe szomszédos missziókkal 2018 júliusában:

• Ausztrália Sydney Észak
  • Bulgária Szófia
  • Kalifornia Modesto
  • Kalifornia San Fernando
  • Anglia London Dél
  • Görögország Athén
  • Illinois Chicago Nyugat
  • Mexikóváros Obregón
  • Mexikó Reynosa
  • Mississippi Jackson
  • New York New York Dél
  • Ohio Cleveland
  • Portugália Porto
  • Románia/Moldova
  • Oroszország Szamara
  • Spanyolország Malaga
  • Ukrajna L’viv
  • Utah Logan
  • Washington Federal Way

A misszióhatárok változásai megszokottak. Amióta Thomas S. Monson elnök 2012-ben bejelentette a misszionáriusi szolgálat korhatárának megváltoztatását, az egyház 76 új missziót hozott létre, hogy teret adjon annak az ugrásszerű fejlődésnek, mely során a misszionáriusok száma néhány év alatt 58 000-ről 88 000-re növekedett. Az első hullámot követően a misszionáriusok száma körülbelül 68 000-re állt vissza, ahogy arra előzőleg számítottak.

A kevesebb misszionárius nemcsak azt jelenti, hogy kevesebb misszióra van szükség, hanem hogy megnőtt a misszionáriusok stratégiai elhelyezésének fontossága a világ szükséget látó területein; ezért is jött létre öt új misszió.

„Szeretnénk, ha a misszionáriusok a lehető legjobb helyen és helyzetben lennének, hogy segítsenek az embereken, akár Jézus Krisztus evangéliumának megosztásával, akár közösségi szolgálattal – mondta Brent H. Nielson elder, általános felhatalmazott hetvenes, aki a Misszionáriusi Osztály vezérigazgatója. – A Szabadító által lefektetett minta, hogy hatással legyünk az egyének életére, egyénről egyénre, a világon mindenütt, folyamatos tervezést és szervezést igényel.”

“A missziók egybeolvadásának részletei a misszióelnököktől érkeznek majd a misszionáriusok szüleihez az érintett missziókban.”

Látogass el a Church News oldalára (e forrás elsősorban az utolsó napi szenteket szolgálja) az új misszióelnökök feladatlistájáért.