Családi est: egy mormon hagyomány

Mormon családok közös időtöltése a heti családi est alkalmával.

A mormonok – vagyis Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza (UNSZ vagy mormon egyház) tagjai – úgy hiszik, hogy Isten azért adott nekünk családokat, hogy segítsen olyanná válnunk, amilyenné Ő szeretné. A mormonok úgy hiszik, hogy a családot Isten rendelte el, és hogy Isten még a halálunk után is azt akarja, hogy együtt legyünk a családunkkal a mennyben. Így hát nem meglepő, hogy a mormonok hite szerint a családi idő elsőbbséget élvez itt a földön.

Mi az a családi est?

Az utolsó napi szenteknek azt tanácsolják, hogy hetente egy estét különítsenek el arra, hogy a családjukkal közösen tanuljanak és játsszanak. Ezt az időt nevezzük családi estnek. A családi est egy utolsó napi szent hagyomány, amely már több mint egy évszázada él közöttünk (lásd 100 évnyi családi est. Liahóna, 2015. ápr. 80.). A családi estet általában hétfő esténként tartják, azonban a hét bármelyik estéje megfelelő lehet.

Mit csinálnak a mormon családok a családi esten?

A családi est jó alkalom a családtagok közötti kötelékek megerősítésére. Jó alkalom ez a mormon családok számára, hogy közelebb kerüljenek egymáshoz. A családi est tevékenységei lehetnek olyan egyszerűek vagy olyan szervezettek, amilyet csak a család szeretne; a lényeg a közösen eltöltött tartalmas idő. A családi est során sok mormon család szeret játszani, közösen sportolni, énekelni, másoknak szolgálatot nyújtani, frissítőt fogyasztani és megosztani egymással tehetségeiket. A mormonok hisznek abban, hogy a családi estek megteremtik a békesség, az egység és a szeretet érzését az otthonban.

A mormonok keresztények, a mormon családok pedig abban is hisznek, hogy a családi est alkalmat biztosít a szülőknek arra, hogy gyermekeiket Jézus Krisztus evangéliumáról tanítsák. A mormonok hisznek a Biblia azon tanításában, miszerint a szülőknek „az Úr tanítása és intése szerint” kell nevelniük gyermekeiket (lásd Efézusbeliek 6:4). További mormon szentírások azt tanítják, hogy a szülők „imádkozni is tanítsák meg gyermekeiket, és arra, hogy egyenes derékkal járjanak az Úr előtt” (T&Sz 68:28). Sok mormon család ennek megfelelően imával indítja és zárja a családi estet. A családi est során a családok Isten igéjét is tanulmányozzák közösen, és megbeszélik a családtagok evangéliumi témákkal kapcsolatos kérdéseit vagy aggályait.

Honnan ismerhetem meg Isten családomra vonatkozó tervét?

Többet szeretne megtudni arról, mit hisznek a mormonok a családokról, illetve milyen terve van Istennek az Ön családja számára? Többet is megtudhat Isten családokkal kapcsolatos tervéről, ha ellátogat a mormon.org oldalra.